Archive - 2014

Aralık 18th

MEB Atama Telefon Numarası Tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Daire Başkanlığının telefon numaralarının 21 Ağustos 2014 tarihi itibariyle güncellendiğini bildirdi.

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Daire Başkanlığının telefon numaralarının güncellendiğini bildirdi. Bakanlık, güncellenen telefon numaralarını internet sitesinde yayınladı.

İşte Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Daire Başkanlığı güncel telefon numaraları için Buraya Tıklayın

ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI

Aralık 11th

MEB Öğretmen Alan Değişikliği Yerleştirme Sonuçları Tıkla Öğren

Alan değişikliği Sonuçları açıklandı mı? MEB Alan değişikliği sonuçlarını sitesinden duyurdu. Aralık İl İçi Alan Değişikliği İle Yer değiştirme Sonuçları için Buraya Tıklayınız

Aralık 2nd

2018 MEB Öğretmen Alan Değişikliği Başvurusu için Tıklayın!

2018 MEB Öğretmen Alan Değişikliği Başvurusu Yapmak için Tıklayınız

MEB 2018 yılı öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları bugün başladı. Alan değişikliği başvuru modülüne giriş yapmak için Tıklayın...

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin 2018 yılı alan değişikliği başvurularını almaya başladığı anda atamasonuclari.com adresinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alan değişikliği için başvurular (http://ikgm.meb.gov.tr/) veya (https://mebbis.meb.gov.tr) internet adreslerinden yapılabilecek.

Kasım 28th

Öğretmenlere Rotasyon Detayları ve Dershane Öğretmenlerinin 6 Yıl Şartı

Bakan Nabi Avcı'dan Öğretmenlerin rotasyonu ve dershane öğretmenlerinin MEB'e geçişi ile ilgili önemli açıklamalar geldi.

Avcı, öğretmen rotasyonu konusunda ise "12 yıl ve fazla, bir yerde görev yapmış öğretmenler, il içinde rotasyona tabii olacaklar. Ondan sonraki yıl 11'e, ondan sonraki yıl 10'a, ondan sonraki yıl 9'a, en son 8 yıla. Dolayısıyla 4 sene sonra 8 yıldan fazla bir okulda görev yapamaz kuralını yerleştirmiş olacağız" dedi.

Tecrübeli öğretmenler doğu ve güneydoğu için özendirilecek

Nabi Avcı, "Tecrübeli öğretmenlerimizi bu bölgelerde (Doğu ve Güneydoğu Anadolu) görev yapmaya özendirecek maddi ve manevi tedbirler üzerinde çalışıyoruz, onu da yakında açıklayacağız" diye konuştu

'6 yıl kesintisiz çalışma koşulu aranmayacak'

Kasım 24th

Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine Atamada Sınav Şartı Kalkıyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı, "fen ve sosyal bilimler liselerine öğretmen atamada sınav şartının kaldırılacağı" iddialarına ilişkin, hazırlanan yönetmelik taslağına son şeklin, tüm tarafların görüşlerinin değerlendirilmesiyle verileceğini belirtti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili basında yer alan haberin doğru haber yapma sorumluluğuyla bağdaşmadığı ifade edildi.

Açıklamada, söz konusu düzenlemenin, gerek Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğin bazı maddelerinde yapılan yeni düzenlemeler, gerekse uygulamadan alınan geri bildirimlerin değerlendirilmesi sonucunda, "Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği taslağının hazırlandığı ve paydaşların görüşleri alınmak üzere Bakanlığın katılım modülünde yayınlandığı bilgisi verildi.

Kasım 22nd

Öğretmen Ataması Olacak mı?

Öğretmen Ataması Yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, A Haber'de canlı olarak yayımlanan Kardaj programında Zeynep Bayramoğlu'nun eğitime ilişkin sorularını cevapladı.

Eskişehir'de seçim havası

"Eskişehir'de hava gayet güzel, evvelki gün Eskişehir'deydik, Yunus Emre beldesinde Yunus Emre'yi anma programımız vardı. Daha sonra Sivrihisar'da programlarımız vardı. Eskişehir'de bundan önceki seçimlerde de olduğu gibi, deyim yerindeyse centilmenlik düzeyi biraz daha yukarıda olsun diye hep beraber gayret ediyoruz."

CHP'nin 28 Şubat vaadi

Kasım 21st

MEB Görevde Yükselme Atama Sonuçları Tıklayın!

Görevde Yükselme Atama Sonuçları için Tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 Yılı merkez ve taşra teşkilatı şef kadroları için görevde yükselme atama başvuru sonuçlarını açıkladığı anda atamasonuclari.com adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kasım 13th

MEB'de Üst Düzey Atamalar Yapılıyor

MEB'de üst düzey yönetici atamaları yapılacak. MEB'de uzun süredir devam eden yenilenme çalışmaları kapsamında yeni atama furyası başlıyor.

Öncelikle atamaların İl Milli Eğitim Müdürü , İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdür yarcımcılıklarına yönelik yapılacağı bilgisini edindik.

Atamalarda kısa süre önce ataması yapılan bazı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin de görevden alınacağı belirtiliyor.

Atamaların ardından MEB Merkez teşkilatında da birçok birimde üst düzey yönetici düzeyinde görevden almaların yaşanacağı konuşuluyor.

Kasım 12th

2018'de KPSS İle Ne Kadar Memur Atanacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan milyonlarca lise, önlisans ve lisans adayı 2018 yılında da sözleşmeli ve açıktan atamalarda kendine yer arayacak. Kadrolu memur alımı sadece 9 bin olacak. İşte detaylar. Kaynak: 2018 Yılı Kadrolu 9 Bin Memur Alımı KPSS Adaylarını Mağdur Etmeye Devam Edecek.

Kasım 10th

ÖSYM KPSS 60,65,70,75 Puanla Memur Ataması Yapılır mı?

Memurluk için,2014 KPSS Kaç Puanla Nereye Girilir,Ortaöğretim Önlisans 2014 KPSS Kaç Puanla Nereye Girilir?

Kamu, 2014 yılında memur alımına yoğunluk verdi. Devletin boş kadroları ve yeni açılan kadroları 2014 yılı içerisinde dolacak. Peki hangi kurum hangi KPSS puanına göre memur alacak? KPSS 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 puan nereye girilir, memurluk gelir mi atanır mıyım? İşte merak ettiğiniz sorularınızın cevabı...

ÖSYM, kamuya ilk defa atanacaklar için 2014 yılına ait sınav ve yerleştirme takvimini açıkladı. 17 Kasım 2014 tarihinde KPSS tercihleri başlıyor.

Ortaöğretim İçin

085.889 SEKRETER(AKSARAY-Merkez)
092.661 TEKNİSYEN(AKSARAY-Merkez)
084.687 TEKNİSYEN(AKSARAY-Merkez)
095.520 BİLGİSAYAR İŞLETMENİ(ANKARA-Merkez)
080.855 HİZMETLİ(AMASYA-Merkez)

Kasım 9th

Engelli Öğretmenler Hangi Branşlara Atandı?

Milli Eğitim Bakanlığının ilk atamasını yaptığı 400 engelli öğretmenin 42 alanda görev yapacağı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) ilk atamasını yaptığı 400 engelli öğretmenin, 42 alanda görev yapacağı bildirildi.

Bakanlık, dün öğretmenlerin ilk atama sonuçlarını (http://ikgm.meb.gov.tr) internet adresinden duyurmuştu. Bakanlık tarafından, taban puanı minimum EKPSS'den 70,93254 olan atamalarda 42 dalda öğretmen görevlendirildi.

309 öğretmenin birinci tercihine, bir öğretmenin ise ikinci tercihine yerleştirildiği belirtildi. Ataması yapılacak engelli öğretmen kadrosu için 654 öğretmen adayının başvuru yaptığı kaydedildi.

Atama yapılan 42 branş ve atanan öğretmen sayıları şöyle:

Kasım 8th

2018 Engelli Öğretmen İlk Atama Sonuçları Tıkla Öğren!

2018 Engelli Öğretmen İlk Atama Sonuçlarını Öğrenmek için Tıklayınız

MEB, engelli öğretmen ilk atama sonuçlarını açıkladı mı? Engelli öğretmen atamalarında minimum EKPSS puanı kaç?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "engelli öğretmen ilk atama sonuçlarını" açıkladığı anda atamasonuclari.com sitemizden erişim sağlayabileceksiniz.Bakanlık, öğretmenlerin ilk atama sonuçlarını (http://ikgm.meb.gov.tr) internet adresinden duyuracak. Atamalarda, minimum EKPSS puanının 70 olacağı öngörülüyor.

Kasım 5th

2018 Engelli Öğretmen Ataması Tercih Başvuru İşlemleri

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), geçen yıl yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) katılan adaylar arasından yapılacak engelli öğretmen ataması için Mart'ta tercih alınacak.

Engelli öğretmen alımı başvurusu için tıklayınız

MEB'in internet sitesindeki duyuruya göre, 2018 EKPSS'ye katılan adaylar arasından engelli öğretmen ataması yapılmak üzere Şubat'ta ön başvurular alınmıştı.

Başvurusu kabul edilen adaylar, alanlar itibarıyla atanmak istedikleri illere yönelik tercihlerini, Mart'ta "http://mebbis.meb.gov.tr" veya "http://ikgm.meb.gov.tr" internet adresinden elektronik ortamda yapabilecek.

Öte yandan MEB, engelli öğretmen ataması yapılacak farklı branşlara ilişkin kontenjanları da açıkladı.

Kasım 4th

2018 MEB İnsan Kaynakları Görevde Yükselme Atamaları Başvuru Ekranı

2018 MEB İnsan Kaynakları Görevde Yükselme Atamaları Başvuru Ekranı Giriş için Tıklayınız

2018 MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı şef ve memur kadroları için görevde yükselme atama başvurusu sayfası işleme açıldı.Başvurularınızı yukarıda vermiş olduğumuz link ya da ekrandan gerçekleştirebilirsiniz.

Ekim 29th

2018 Yılında Ne Kadar Öğretmen Atanacak!

Türkiye eğitim alanında büyük değişiklikler yaşadığı bir haftayı yaşıyor. TEOG'un kaldıırlmasının ardından Cumhurbaşkanı LYS ve YGS'de de değişiklier olabileceğinin sinyalini verdi. TEOG hakkında açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğremenlik ve öğretmen atamaları hakkında da bilgi verdi. Sözleşmeli öğretmenlik hakkında değişiklik var mı? Bu sene kaç öğretmen ataması yapılacak?

Sözleşmeli öğretmenlik hakkında ve öğretmen atamaları hakkında çıkan haberler öğretmen adayları tarafından merakla takip ediliyor. TEOG’un kaldırılmasına dair açıklamalar yapan İsmet Yılmaz öğretmen atamaları hakkında da konuştu.

2018’DE 20 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK!

Sponsorlu bağlantılar

Son yorumlar